ACG plochý skleněný světlík v plastovém rámu ACG plochý skleněný světlík v plastovém rámu

Přehled ACG křídel a technické parametry

Vzduchová neprůzvučnost Rw
Souč. prostupu tepla výplní/celým světlíkem Ug/Uw
Průvzdušnost Třída 2
Vodotěsnost nezatéká
Zatížení působící nahoru UL
Zatížení působící dolů DL
Náraz tvrdým tělesem bez poškození
Náraz měkkým tělesem SB
Reakce na oheň výplně světlíku: Třída
 
 
 
 
 
 
 

ACG světlíky slouží k prosvětlení, dennímu větrání a výlezu na střechu. ACG světlíky jsou řešením pro spoustu přirozeného denního světla s použitím moderních bezúdržbových materiálů – skla a plastu. ACG ploché světlíky přináší výborné tepelně izolační parametry a bezkonkurenční design použitím plochého skla bez kopule a vícekomorových PVC profilů. Zabudování je vhodné do plochých střech a střech s mírným sklonem do 25°. Novinkou je nabídka PVC rámu křídla světlíku také v matném odstínu RAL 7016 antracit šedá – toto provedení nelze kombinovat s přesklívací kopulí se šrouby.

Reakce na oheň - Třída E

Ke stažení: ACG_Prohlášení_o_vlastnostech_01-2020-ART.pdf

Důležitá upozornění:

Jakékoli prasknutí skla po převzetí světlíku zákazníkem, ať už během další přepravy, skladování, na přepravním rámu, při montáži a manipulaci nebo instalované na stavbě anebo prasknutí skla vlivem termálního šoku či klimatický lom atd. nejsou předmětem reklamace a nelze ji uznat.

Z důvodů zabránění usazování nečistot na výplni světlíku, doporučujeme u skleněných výplní minimální sklon světlíku na střeše 5°.

Z důvodu nadměrného zatížení sněhem (hrozí propadnutí výplně a zatečení výplní světlíku) u plochých skleněných a plochých výplní z polykarbonátu ( PC ) je nutno pravidelně z těchto světlíků odstraňovat sníh.

Dbejte pokynů pro dimenzování světlíků na zatížení sněhem: stáhnout zde
rez ACG sklo